Google'da bir arama yapıldığı zaman, arama yapılan kelime ile ilgili bir çok siteyi önümüze listeler. Bu siteler arasında ilk sayfada listelenmek için ayrı ve maliyetli bir çalışma yapmak gerekir. Bu durumda Google Adwords reklamları ile ilk sayfada çıkmak daha kolaylaşıyor.

Google Adwords sayesinde ilgili aramalarda üst sıralarda olmasanız bile siteniz ilk sayfanın üstünde çıkar ve marka veya işletmenizi birçok potansiyel müşterinin görmesini sağlamış olursunuz. Google Adwords, reklamlarınızın ne zaman ve nerede, kimlere görüneceğini de seçmenize olanak sağlar.

Google Adwords ile yapılan reklamlarınız, sadece aramalarda değil, ürün veya hizmetlerinizle ilgi web sitelerini hedefleyip, bu sitelerde de reklamlarınızın gösterilmesini sağlar. Ulusal haber siteleri ile emlak haber sitelerini de Adwords reklamları yardımıyla hedefleyebilirsiniz. Google Adwords, marka veya işletmenize internet üzerinden yeni müşteriler edinmenize olanak sağlar.

Google Adwords, ürün ve hizmetinizi satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları, satın almaya hazır oldukları anda hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.