Bir Emlak Sitesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir Emlak Sitesi öncelikle kendi içerisinde çok iyi yapılandırılmış bir arama motorunu barındırmalıdır. Ziyaretçiler siteye geldikleri zaman, detaylı arama veya hızlı arama yapabilmeli, arama sonuçları arasında gezinebilmeli, ilanları karşılaştırabilmeli veya favorilerine ekleyebilmelidir.

Hızlı arama, normal bir emlak sitesi veya mobil emlak sitesi için olmazsa olmazlardandır. Hızlı arama yapmak isteyen herkese hitap edebilmelidir. Bir çok ziyaretçi hızlı aramayı kullanmayıp detaylı arama yapmak istediğinde tüm verileri arama bölümünden girebilmelidir. Arama sonuçlarını tarih aralığına göre, fiyata göre veya alfabetik olarak sıralayabilmeli.

İlan detayında bir ilana ait olan resimlerde sınırlama olmamalı, istenildiği kadar resim eklene bilmeli. Resimlere mutlaka etiket ve başlık gidilmesi gerekmektedir. İran’ın diğer detayları ise çok önemli olmaktadır. Özellikle bir ilanın iç ve dış özellikleri, konum bilgileri kesinlikle eksiksiz belirtilmeli. İlana ait anahtar kelime seçimine dikkat edilmeli. Arama motorları için anahtar kelime ve açıklamalar çok önemli yer kaplamaktadır. Bu doğrultuda emlak sitesi yönetim panelinde mutlaka ilan eklerken anahtar kelime ve açıklamalarına yer verilmelidir.

Pek fazla önemsenmese dahi ileri için ilanların biliyorları çok önemli yer tutmaktadır. Çekilen videoları YouTube ile ilanımız içersinde paylaştığımız zaman bizlere çok büyük katkısı olacaktır. İlana ait videonun detayında bir arka plan seslendirmesi, ilanın anlatılması, videoda geçecek olan yazıların detayı müşterilere fazlasıyla bilgi verecektir. Bu sayede ziyaretçilerimiz daha kaliteli hizmet aldıklarını hissedeceklerdir.

Sitemize eklediğimiz ilanın sosyal medya bağlantılarını yapmamız gerekiyor. Bir çok sitede manuel yapılan bu işlem artık günümüzde otomatik yapılmaktadır. Sitemizde mutlaka sosyal medya entegrasyonları olması gerekiyor. Bir ilanı yayınladığımız zaman otomatik olarak tüm sosyal medyalarda paylaşılması bize zaman kazandıracaktır.

Üyelik sistemi olmayan bir emlak sitesi yarım demektir. İnsanlar Sitemize üye olarak İlanlarımızdan her zaman haberdar olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca belli zamanlarda yapacağımız duyurulardan da haberleri olacaktır. Tüm bunların yanında en önemli özellikler ise kendileri ilan ekleyebilecek, diğer ilanları favorilerine ekleyebilecek, eklediği ilanları karşılaştırarak aralarında yercih yapabilmelerini sağlayacaktır.

Emlak Sitesi yaptırmak isteyen bir emlakçının öncelikle dikkat etmesi gereken detay çalışmak istediği ajansın emlakçılık konusunda tecrübeli olmasıdır. Bir emlakçının tüm isteklerini karşılayabilecek ve bunu siteye aktarabilecek olması her zaman için bize avantaj sağlar. İleriki dönemlerde sitemizi güncellemek, yenilemek veya tadilat etmek gibi durumlarda tecrübeli ajanslar her zaman deneyimlerini paylaşarak sitelerin daha gelişmiş olmalarını sağlamaktadır.

Her site için mutlaka gerekli olan arama motoruna uyumluluk emlak siteleri için de geçerlidir. Emlak sitesinin alt yapısı Google gibi arama motorlarına uygun olmalıdır. Ajansınız bu konuda gerekli analizleri yaparak size sunmalıdır. Periyodik olarak arama motorlarındaki durumu takip edip size rapor vermesini isteyiniz.

Sosyal medya entegrasyonu güçlü olan bir site sosyal medyada çok fazla gezmenii engelleyip sitenize daha çok vakit ayırmanızı sağlayacaktır. Siteye gireceğiniz ilanlar, ilan detayları ile harcayacağımız zamana bir de sosyal medyayı eklediğiniz zaman baş edilmesi güç bir durum ortaya çıkar. Oysaki yazılımı kaliteli bir emlak sitesi size zaman kazandıracaktır.