Bir web sitesi yaptırıyorsunuz ve sitenizi internette başıboş bırakıyorsunuz.Web sitenizin daha aktif ve doğru kitleye ulaşabilmesi için bir çok kriter bulunmaktadır. Kriterlere uyulmadığı zaman web sitenize doğru kitleyi çekemezsiniz.

Web siteniz hangi platformda olursa olsun yönetim panelinde mutlaka sosyal medya entegrasyonları bulunmalı. Ziyaretçilerinizin site içeriğini paylaşabilmesi kadar web sitenizin otomatik olarak sosyal medyada paylaşım yapabilmesi işlerinizi hızlandıracak ve sizi sosyal medyada geri bırakmayacaktır. Bir web sitesinin yönetim  panelinde mutlaka başlıca sosyal medya platformlarının  entegrasyonunu yapabileceğiniz alanlar bulunmalıdır. Örneğin Facebook hesabınızı sitenize bağlayarak yayınladığınız her haber veya içeriğin Facebook’ta paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken herhangi bir işleme ihtiyacınız kalmayacak ve siteniz bunu otomatik olarak gerçekleştirecektir.

Sosyal medyada yaptığınız bazı paylaşımları siteniz üzerinde de ziyaretçilerinize sunarak site ile sosyal medya arasında ziyaretçi trafiği sağlamış olursunuz. Bu sayede ürün ve hizmetlerinizi daha sık ve düzenli olarak ziyaretçilerinize sunmuş olursunuz.

Google+ ve Google benim işletme kayıtları ile web sitenizi arama sonuçlarında daha da özelleştirebilirsiniz. Bu kayıtlar ile doğru ziyaretçi kitlesini sitenize çekerek iletişimi daha da hızlandırabilisiniz. Firmanızın çalışma saatleri, iletişim bilgileri, konumuve web sitesi bilgilerini arama motoru sonuçlarında görüntüleyerek daha profosyonel bir duruş sergilersiniz.  Pinterest gibi görsel medyaya dayalı platformları sitenize bağlayarak site görsellerinizin yagınlaşması ve bunun üzerinden gelecek olan ziyaretçi trafiğini sitenizi çekebilirsiniz. Twitter gibi gündemin takip edildiği platformlarda ise sizin de var olmanız sitenize ayrı bir kalite katacaktır. Twitter paylaşımlarınızı veya sitenizdeki yayınlarınızı birbirleri arasında etkileşim sağlayarak çok daha bulunabilir ve iletişim kurulabilir bir firma olabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu platformlar haricinde sosyal medyada bir çok platform bulunmaktadır, bunlar teker teker web ajansınız tarafından incelenip sizlere sunulmalı ve avantajları anlatılmalıdır.

Sosyal medya konum olarakta daha bulunabilir olmanızı ve ulaşılabilir olmanızı sağlayacaktır. Eğer sosyal medya üzerinde fazla bilginiz yok ise bu konuda mutlaka web ajansınızdan destek almalısınız. Bu konuda yeterli bilgisi olmayan web ajanslarını tercih etmeyiniz. Web sitenizi yaptıktan sonra sizi hem siteniz için desteklemeyen hem de sosyal medyada yalnız bırakacak ajanslar sadece para kazanmak amaçlı çalışmaktadır. Müşteri devamlılığı ve kalitesi için çalışmalarını sürekli geliştiren ve sizi sürekli destekleyen ajanslar sizin için daha uygun olacaktır.

Bir web sitesini hikaye yazmaya benzetebilirsiniz. Hikayenize başlarken yanınızda profesyonellerin olması hikayenizin devamlılığı için çok önemlidir.  Web sitesinin belirli dönemlerde güncellenmesi, yenilenmesi veya yeniden bir site inşa edilmesi için sitenizin başlangıcından itibaren ürün veya hizmetlerinize hakim olan kişiler tarafından yapılması daha doğru olacaktır.  Bu konuda ajansımızdan memnun iseniz değiştirmemeniz sizin için daha önemlidir. Sizin kalıcı bir müşteri olmanız kadar ajansımızın da sizin için kalıcı olması hikayenizi beraber nasıl yazdığınıza bağlıdır.  Günü kurtarmak amacıyla para kazanmak için günübirlik site yapan ve yaptığı sitenin arkasında duramayan şahıslarla çalışmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.